Chusteczki nawilżane

Chusteczki nawilżane, Chusteczki nawilżające dla dzieci

Chusteczki nawilżane są niezastąpione w codziennej pielęgnacji skóry dziecka. Pozwalają łatwo i szybko pozbyć się brudu i drobnoustrojów, które mogą zagrozić jego zdrowiu lub
wywołać podrażnienia. Chusteczki nawilżające zawierają wodę oraz składniki, dzięki którym skóra dziecka pozostaje w dobrej kondycji. Mowa o wyciągach z roślin, naturalnych olejach oraz substancjach pielęgnujących specjalnego przeznaczenia. Wybierając chusteczki nawilżające warto zwrócić uwagę na ułożenie składu – najlepszy jest jak najkrótszy, a na kolejnych miejscach po wodzie powinny znajdować się składniki pielęgnacyjne. W chusteczkach dobrej jakości obecne są między innymi ekstrakt z eukaliptusa, rumianku czy nagietka, olej rzepakowy, z nasion słonecznika bądź lnu, a także pantenol i alantoina. Konserwanty i substancje czynne przedłużają trwałość chusteczek, jednak by znaleźć się w ich składzie, muszą być bezpieczne dla skóry.

Chusteczki nawilżane to ważna pomoc w pielęgnacji dziecka nie tylko w pierwszych miesiącach jego życia, ale także później, podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Warto więc znaleźć, które zapewnią maluchom pielęgnację i bezpieczeństwo.